Hellfest 2017 z imponującym składem

Francuski Hellfest to już wyrobiona i pewna marka wśród europejskich festiwali metalowych. Choć to zapewne rzecz gustu, trudno wskazać lepszy pod względem line-upu festiwal, taki, w którym reprezentację mają właściwie wszystkie gatunki muzyki rockowej i metalowej. Nic dziwnego, że bilety na festiwal rozchodzą się na pniu. Nie inaczej jest i tym razem.

Wystarczy przyjrzeć się festiwalowej rozpisce, aby zobaczyć że żartów nie ma. W ramach gwiazd Aerosmith, Linkin Park i Deep Purple. Do tego dochodzą Slayer, Rob Zombie, Five Finger Death Punch, Prophets Of Rage. To tylko wierzchołek metalowej góry lodowej.

A działo będzie się dużo więcej. W składzie Saxon, In Flames, Steel Panther, Emperor, Kreator, Ministry. Do tego szwajcarscy klasycy thrash metalu Coroner. Wielbiciele gatunku na pewno zainteresowani będą Metal Church, Suicidal Tendencies. Death metalowcy będą pławić się w dźwiękach Autopsy, Obituary, Behemoth, Cryptopsy, Hate Eternal, Krisun i inni.

Hellfest stoi pod znakiem różnorodności. Oprócz stricte metalowych dźwięków, ze scen co roku płynie muzyka czasem nieoczywista. W tym roku będzie można zobaczyć brytyjską legendę nowej fali The Damned, ale też szalonych Amerykanów z Primus czy klasyczny skład Blue Oyster Cult. Pustynne granie w wykonaniu Monster Magnet, Clutch, Baroness, Red Fang i Electric Wizard.

Gratką dla wielbicieli progresywnego metalu będzie koncert Pain Of Salvation, którzy wrócili w tym roku ze znakomitą płytą. Znajdzie się nawet miejsce dla elektroniki retro w stylu lat 80. w wykonaniu Perturabotra.

Tegoroczna edycja Hellfestu odbędzie się w dniach 16 ? 18 czerwca 2017 w malowniczej miejscowości Clisson, blisko zachodniego wybrzeża Francji.

Więcej na stronie stronie www.hellfest.fr

Zostaw komentarz