Hellfest 2015 – znamy prawie cały skład festiwalu

980x100

Francja znowu górą! Może nie w piłce nożnej, ale kraj ten przoduje w dostarczaniu emocji wielbicielom metalowych festiwali. Kilka miesięcy temu relacjonowaliśmy tegoroczną edycję Hellfestu, a tymczasem Francuzi ogłosili większość składu kolejnej odsłony imprezy.

Gwiazdy występujące w mijającym roku, Black Sabbath, Iron Maiden czy Aerosmith, ciężko będzie przebić. Niemniej jednak skład imprezy prezentuje się imponująco. Będziemy mogli usłyszeć żwawych niemieckich emerytów (pięć dekad na scenie!) ze Scorpions, którzy są obecnie w niemającej końca ?trasie pożegnalnej?. Po kilku latach obfitujących w tragedie, wraca amerykański Slipknot. Grupa wydała w końcu nowy, udany choć niczym nie zaskakujący album. Zobaczymy, czy ta słynna niegdyś z niesamowitych koncertów grupa ma w sobie nadal ?to coś? . Zestaw gwiazd uzupełnia Faith No More, którzy po kilku latach wahań, postanowili przełamać niezdecydowanie Mike Pattona i dostarczyć nam w nadchodzącym roku nowy materiał.

Oprócz tego usłyszymy Judas Priest, Korn, Slash, Motorhead, Marylin Manson, Meshuggah, Mastodon, Satyricon i wiele, wiele innych równie pożądanych zespołów. Jako ciekawostki wyróżniają się ZZ Top i Billy Idol, o którego pytajcie swoich rodziców. Spójrzcie zresztą na rozpiskę graficzną, dołączoną do niniejszej wiadomości. Konia z rzędem temu, kto potrafi wskazać europejski festiwal metalowy z mocniejszym składem. Wasz proboszcz nie będzie zachwycony.

Tak duża ilość zespołów w rozkładówce ma swoje minusy. Nie wiem jak zorganizowane będą sceny podczas przyszłorocznej edycji Hellfestu, ale ostatnio było ich aż sześć. Jednocześnie odbywały się występy na trzech z nich. Mimo, że sceny były podzielone tematycznie, wedle ciężaru gatunkowego, ilość występów, których nie udało się zobaczyć ze względu na pokrywanie się ich czasu z innymi wykonawcami, była bardzo duża. Być może w przyszłym roku organizatorzy zdecydują się na zmniejszenie liczby scen.

Już zapowiadane było ograniczenie liczy widzów, jako że ostatnia edycja nawiedzona była przez prawdziwe tłumy. Organizatorzy nie podali ile biletów i karnetów zostało przeznaczonych do sprzedaży. Na początku grudnia otrzymaliśmy jednak informację, że pula karnetów już się wyprzedała, zostały tylko wejściówki na pojedyncze dni (w sprzedaży od stycznia). Mimo, że można mieć nadzieję, że kolejne, niewielkie ilości karnetów zostaną jeszcze skierowane do sprzedaży, chętni powinni się decydować na zakup czym prędzej.

Strona oficjalna: http://www.hellfest.fr/en/

Zostaw komentarz