HellFest 2014 ? najciekawszy europejski festiwal!

W połowie czerwca we francuskim mieście Clisson rusza kolejna edycja jednego z najciekawszych europejskich festiwali metalowych czyli Hellfest 2014. Line-up w tym roku prezentuje się po prostu wyśmienicie. Na scenie staną największe tuzy mocnego grania, na czele z Iron Maiden, Black Sabbath, Aerosmith, Deep Purple czy reaktywowani niedawno Soundgarden.

hellfest-2014-plakat

Hellfest odbędzie się pomiędzy 20 a 22 czerwca w leżącym na zachodzie Francji miasteczku Clisson (ok. 35 km od Nantes nad Loarą). Od 2006 roku festiwal staje się jedną z największych imprez tego typu w Europie. Choć letnich imprez muzycznych na kontynencie jest co niemiara, to mało która może się równać atrakcyjnością składu z francuską propozycją. Pod tym względem Wacken Open Air został daleko w tyle.

Oprócz wspomnianych wcześniej gwiazd, zobaczymy występy Emperora, Megadeth, Slayera, Opeth, Iced Earth, Watain, Monster Magnet czy rodzimego Behemoth. Oraz dziesiątek innych mniej lub bardziej znanych kapel. Program festiwalu znajdziecie na stronie internetowej na dole tekstu.

Każdego dnia wykonawcy będą prezentować się na sześciu scenach tematycznych: dwóch głównych oraz innych, nazwanych odpowiednio The Altar, The Temple, The Valley, The Warzone. Pewnie nie sposób będzie uniknąć sytuacji, w której dwie lub więcej interesujących kapel będzie grało w tym samym czasie, ale cóż, taki urok wielkich imprez muzycznych.

hellfest-line-up-2014-offiziell

Organizatorzy informują, że zostało jeszcze trochę biletów na ostatni, najbardziej  „gwiazdorski” dzień imprezy. Koszt to ok. 80 Euro. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim bilety się rozchodzą, radzimy się spieszyć.

Jeśli natomiast komuś muzyka się znudzi, niech spojrzy na mapę i zobaczy jak blisko nad ocean. Czy może być lepsza propozycja na czerwcowe wakacje?

Pełen program festiwalu oraz informacje o biletach znajdziecie poniżej:

http://www.hellfest.fr/artistes

Gorąco zapraszamy w czerwcu do Francji!

info: HellFest