Graspop Metal Meeting w Belgii

Czerwiec to wspaniały miesiąc dla miłośników metalu. Oczywiście nie dlatego, że zaczynają się wakacje. Właśnie na ten miesiąc przypadają zwyczajowo terminy interesujących metalowych festiwali. O kolejnej edycji Hellfestu niedawno pisaliśmy. Jeśli francuskie miasteczko Clisson to dla was zbyt daleki cel, zastanówcie się na bejgijską imprezą Graspop Metal Meeting.

Festiwal odbędzie się w Dessel, w Belgii, w dniach od 19 do 21 czerwca 2015 roku. Jest to impreza o długoletniej tradycji, a przy tym o nieco mniejszej skali niż wspomniany Hellfest. Jeśli komuś więc przeszkadzają dzikie tłumy, może zdecydować się na nieco mniejsze, w Belgii.

W roli gwiazd wystąpią Kiss, Scorpions i Slipknot. Czyli klasyka rocka, także w ekstremalnej odmianie. Skład uzupełniają Alice Cooper, Motorhead, Judas Priest, In Flames, Korn, Lamb Of God, Exodus, Cradle Of Filth i wiele innych. Na Graspop Metal Meeting wystąpi dużo mniej artystów niż podczas Hellfestu, możemy więc mówić o trochę ?pigułkowym? festiwalu. Mimo, że główne punkty programu są niemal takie same (brakuje Faith No More, ale dostaniemy za to Kiss), to różnice wyraźnie widać gdy przyjrzymy się mniejszym nazwom na plakacie.

Plusem jest udział Septicflesh, Primordial, Amorphis i My Dying Bride, których próżno szukać w rozpisce francuskiej imprezy. Poza tym, nie oszukujmy się, niby co kto lubi, ale belgijskie piwo kosi francuskie wino na poczekaniu. Do tego łatwość dojazdu i jego niższe koszty mogą przeważyć szalę na korzyść Graspop Metal Meeting.

Belgijski festiwal jawi się więc jako interesująca alternatywa dla odbywającego się w tym samym czasie Hellfestu. Poza tym, ba Graspop bilety są jeszcze w sprzedaży, choć zainteresowani powinni decydować się na zakup szybko.

Będziemy informować was o nowościach dotyczących imprezy.

opracował: Igor Waniurski

 

Zostaw komentarz