Gary Numan – koncert w Warszawie!

gary numan20 lutego 2014, w klubie Palladium w Warszawie odbędzie się jedyny w Polsce koncert legendy muzyki elektronicznej i industrialnej, Gary’ego Numana. Jest to koncert w ramach trasy Splinter Tour, promującej najnowszą płytę Gary’ego „Splinter (Songs From A Broken Mind)”.

„Wciąż są ludzie, którzy starają się rozpracować geniusz Gary?ego Numana.” – Prince.

„Zawsze byłem pod wrażeniem głosu Gary?ego Nemana – niezwykłego, śmiałego, niezwykłego. Staram się wykorzystać to, czego się od niego nauczyłem.” – Trent Reznor(Nine Inch Nails).

Gary Numan, pionier muzyki elektronicznej i industrialnej, miał wpływ na twórczość wielu największych gwiazd współczenej muzyki: od Prince’a do Lady Gagi, od Jacka White’a do Kanye Westa, od Becka do Queens Of The Stone Age, od The Foo Fighters do Nine Inch Nails. Wielu z nich współpracowało z Numanem i wykonywało wiele jego wczesnych piosenek. Unikatowy i pionierski styl Numana nadal fascynuje, ale on nie przestaje eksperymentować. Jego najnowszy album „Splinter (Songs From A Broken Mind)”, jest najlepszym dowodem, że twórczość Numana nie stoi w miejscu.

„Splinter (Songs From A Broken Mind)” to pierwsza płyta Numana z nowymi, premierowymi utworami, od czasu wydanego w 2006 roku krążka „Jagged”. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Ade Fenton, a na gitarze zagrał Robin Finck (Nine Inch Nails, Guns’N’Roses).

Podczas jej nagrywania Gary intensywnie koncertował. Pojechał w trasę koncertową z okazji 30-lecia albumu „The Pleasure Principle”.

„The Pleasure Principle” to rockowy album bez gitar – zamiast nich Numan użył syntezatorów wspomaganych gitarowymi efektami, które pozwoliły mu osiągnąć charakterystyczne, metaliczne brzmienie. Brzmiał jak żadna inna płyta wcześniej i do dziś uważany jest za jedno z największych osiągnięć Numana. Został również zaproszony przez jednego z jego największych fanów, Trenta Reznora, do dołączenia do Nine Inch Nails na ich trasie. Wykonywał swoje utwory (jak „Cars” czy „Metal”), które podczas wcześniejszych występów były śpiewane przez NIN.

Gary Numan
Klub Palladium, Warszawa
20 lutego 2014, g. 20:00
Bilety dostępne na: www.eventim.pl
120 PLN w przedsprzedaży, 135 PLN w dniu koncertu

info: MJM