Fotografia i grafika na Asymmetry Festival

Piątej edycji festiwalu Asymmetry towarzyszyć będą trzy niezwykłe wystawy, które odbędą się w trzech różnych miejscach Wrocławia. 

Pierwsza z nich  – wystawa fotografii  D-Mo Zajac pt. ?Nigdy nie staniesz się kimś –  po prostu jesteś? eksponowana jest, w postaci nietypowej galerii ulicznej (Citylighty)  na ul. Świdnickiej, w pobliżu przejścia podziemnego.  Kolejna to cykl zdjęć Macieja Dakowicza pt. ?Cardiff po zmroku?. Jest to głośny dokument nocnego życia w Wielkiej Brytanii, który zachwycił tamtejsze media oraz  publikowany był w największych brytyjskich dziennikach i magazynach. Wernisaż oraz  spotkanie autorskie odbędą się w Klubie Firlej. Nie lada gratką dla miłośników grafiki, rysunku i malarstwa będzie z pewnością wystawa plakatów odpowiedzialnego  za graficzną oprawę Asymmetry kolektywu Malleus Rock Art Lab. Ta ekspozycja Galerii WHITE SPACE/Biała Przestrzeń, znajdującej się na I piętrze Wrocławskiego Centrum Kongresowego.

Festiwal i Konwent Asymmetry odbędą się 02 ? 04.05.2013 w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym.

D-Mo Zajac ?Nigdy nie staniesz się kimś ? po prostu jesteś?

Termin: 1-14 kwietnia 2013. Wystawa w postaci nietypowej galerii ulicznej, Citylighty przy przejściu świdnickim, Wrocław.

asymmetry

D-Mo Zajac –  dziennikarka, artystka fotografii i antropolog wizualiów. Żyje i tworzy w Sydney, Nowym Jorku i Londynie. D-Mo wnosi niespotykaną jakość do swoich prac. Jej filozofią jest nie tylko rozwijanie koncepcji artystycznych, ale również przekraczanie granic we wszystkim co robi.

Tak pisze o swojej wystawie: ?Odpowiedni czas, odpowiednie miejsce. Zniekształcenie zmieniło wszystko. Nagle wszystko przestało być ładne? wszystko stało się szczere, prawdziwe, piękne w nietypowy sposób. Nasi Bohaterowie stali się kimś w tym konkretnym momencie? KIMŚ. I tak się zastanawiam czy dalej uznajecie, że zniekształcenie jest niemile widziane? Jestem wielką fanką nietypowych rzeczy ? ASYMETRII? D-Mo Zajac
www.d-mo-zajac.tumblr.com

Maciej Dakowicz  ?CARDIFF PO ZMROKU”

Wystawa zorganizowana została przez klub ?Firlej? oraz Leica Gallery Warszawa w ramach Asymmetry Festival 5.0.
Termin: 26.04 – 31.05.2013. Wernisaż i spotkanie autorskie: 26 kwietnia 2013 (piątek), godz. 18.00 Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław.

The nightlife in Cardiff, UK.

Cardiff. Sobota wieczór. Na Chippy Lane, małej uliczce z popularnymi kebab barami, puste pojemniki po jedzeniu na wynos zaczynają się powoli piętrzyć w miniaturowe wieżowce. 
Za rogiem jest St. Mary Street, jedna z głównych ulic centrum Cardiff. Ulica XIX-wiecznych kamienic wypełnionych klubami i pubami. Głośna muzyka przenika przez grube mury, miesza się ze śmiechem i krzykami ludzi zmierzających właśnie po kolejnego drinka. Chłopcy chodzą grupami, ubrani w jeansy i koszulki z krótkim rękawem, bez względu na porę roku. Rozchichotane dziewczęta w swoich najlepszych kreacjach, zazwyczaj bardzo krótkich i niewiele zakrywających, pędzą do kolejnego baru. Robi się zamieszanie, policja na weekendy prewencyjnie zamyka tę ulicę zostawiając ją pieszym. Grupki co chwilę mieszają się, ktoś przysiada na moment na krawężniku, inni rozmawiają lub robią wszystkie te dziwne rzeczy, które przydarzają się tylko po północy. Więcej

Wystawa plakatów kolektywu Malleus Rock Art Lab

Termin: 02-04.05.2013. Finisaż: 4 maja 2013 (sobota), godz. 16.00
Galeria WHITE SPACE/Biała Przestrzeń, znajdująca się na I piętrze Wrocławskiego Centrum Kongresowego, ul. Wystawowa 1

asymmetrycolor

Malleus Rock Art Lab to jeden z najbardziej pomysłowych i rozpoznawalnych kolektywów artystycznych, który pochodzi z Włoch. Tworzą go artyści: Poia, Lu i Urlo, znani również z działalności w stoner metalowej grupie Ufomammut. Ikonografia, będąca podstawą ich prac, wywodzi się z rozległych rejonów sztuki, w szczególności ekspresjonizmu i symbolizmu, Art Nouveau i surrealizmu, sztuki psychodelicznej i popularnej, uwzględniając również komiks, fotografię, kino oraz literaturę. 
W samym centrum sztuki  Malleusa znajdujemy piękne, tajemnicze kobiety, sławiące prymitywną boginię, zwykle w towarzystwie okultystycznych symboli, otoczonych układami tajemnych znaków. Wszystkie prace tria bazują na mistrzowsko wykonanych rysunkach, odzwierciedlają ich głębokie zrozumienie i miłość do muzyki. Więcej 

linki:
www.asymmetryfestival.pl
konwent.asymmetryfestival.pl
www.facebook.com/Asymmetry.Fest
www.firlej.wroc.pl

 

info: Firlej

 

Zostaw komentarz