Festiwal SoundEdit’13 !!! Gorąco zapraszamy!

SE13_plakat_zajawka_040613

Łódź to Ziemia Obiecana, nadal zachwyca przyjezdnych, nadal frapuje swoja dzikością. Miejscami jest już ucywilizowana i zamknięta w europejskie standardy jakości, ale nadal zaskakuje kontrastami, które funkcjonują po sąsiedzku. Może się stać tak kosmopolitycznym miejscem jakim jest np. Berlin ze swoja tolerancją i przyzwoleniem na szeroko rozumiany udział sztuki w zwykłym życiu codziennym, ulicznym i podziemnym, może Łódź nawet już taka jest, trzeba ją tylko odkryć .

SOUNDEDIT ? Miedzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych to kolejna okazja do zaistnienia Łodzi nie tylko na salonach europejskich ale i w szerszym, światowym kontekście. Profesjonalne i z dbałością o szczegóły przygotowanie festiwalu jest bezdyskusyjne ? w tym roku to już 5 edycja -jubileuszowa więc i organizatorzy obiecują wyłącznie wyjątkowe zdarzenia. Z tegorocznego plakatu spogląda na nas czerwona rzymska piątka ale może to też V jak Viktoria, symbol zwycięstwa i radości?
Parafrazując tytuł filmu Davida Lyncha, który jak wiadomo nie od dziś jest oczarowany  Łodzią , zaprośmy wszystkich na tegoroczny festiwal z takim oto hasłem przewodnim na ustach – I Am The Sound so Sound Walk with Me  – skoro Ja Jestem Dźwiękiem to Dźwięku krocz ze Mną.

Przypomnijmy słowami organizatorów historię festiwalu:

? Szczęśliwa piątka! Soundedit 2013

(?)

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się, zgodnie z tradycją, w ostatni weekend października (piątek, sobota: 25-26.10.2013 r.) Hasło Soundedit ?13 pozostaje bez zmian. ?I Am The Sound!?. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami celebrować piątą rocznicę!

(?)

Od pięciu lat spotykamy się w Łodzi, by wspólnie uhonorować tych, którzy swoją pracą sprawiają, że muzyka jest wciąż pełna wigoru, ciekawych brzmień i nadal pozostaje artystycznym wyzwaniem. Jak zwykle więc, będą warsztaty, wykłady, koncerty, szalone afterparty i punkt kulminacyjny. Gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem.

W tym roku, w Łodzi mieście otwartym i tolerancyjnym, hasło ?I Am The Sound!? nabierze nowych tęczowych, multikulturalnych barw. Z jednej strony pojawi się subtelny i wrażliwy Marc Almond, z drugiej bezkompromisowy w poglądach i postawie Johnny Lydon z P.I.L. Będą to pierwsze koncerty klubowe tych artystów w Polsce. Bill Laswell zaprezentuje inne oblicze wyrafinowanej alternatywy.

Przez cztery lata udało nam się zaprosić na Soundedit absolutną czołówkę producentów muzycznych i artystów. Daniel Lanois, Gareth Jones, Adrian Sherwood, Boris Wilsdorf, Alan Wilder, Gordon Raphael, Peter Hook, Neil Hannon, Tackhead, Mad Professor, Daniel Miller, Andy Jackson, Haydn Bendall, Youth, Flood? Zatem i tegoroczna edycja Festiwalu będzie obfitować w niezwykłe warsztaty i spotkania.

Nie będzie sentymentalnie, choć tort i wspomnienia pewnie się pojawią. Dzięki wsparciu od Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego i Narodowego Centrum Kultury myślimy już o przyszłości. A czasem nawet zastanawiamy się już kogo zaprosimy na 10-lecie Festiwalu.

Festiwal nie przetrwałby tylu lat, gdyby nie wsparcie oddanych przyjaciół: Piotra Metza, Radiowej Trójki, ?Gazety Wyborczej?, ?Estrady i Studio?, Wirtualnej Polski, Instytutu Adam Mickiewicza, Akademii Społecznej. Edycja 2013 odbywa się ponownie w Wytwórni ? gościnny klub to wymarzone miejsce dla imprezy takiej jak Soundedit.

I Am The Sound ? jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. 

Choć sam jeszcze nie do końca w to wierzę, zapraszam do Łodzi już po raz piąty! Zapraszam na Soundedit, prawdopodobnie najlepiej wyprodukowany festiwal. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych ? Soundedit?13.

Maciej Werk?

soundedits-2013-658

Wszystkich jeszcze raz zachęcamy do udziału w festiwalu!

Pełen program pod linkiem: http://soundedit.pl/2013/program/

Po wyczerpujące informacje odsyłamy na stronę organizatora http://soundedit.pl/2013/pl/

Justyna ?justisza? Szadkowska

info: SOUNDEDIT.PL