OFF Festival Katowice 2018: Rockandrollowa maszyna Turbonegro

2 lutego ukazała się nowa płyta zespołu Turbonegro zatytułowana ?RockNRoll Machine?. Materiał z albumu na żywo usłyszymy podczas tegorocznego OFF Festivalu. Będzie to pierwsza wizyta legendy norweskiego punk rocka w naszym kraju.

Album ?RockNRoll Machine? ukazuje się dokładnie 20 lat po premierze ?Apocalypse Dudes?. Jak deklarują członkowie zespołu, podczas prac nad płytą napędzała ich przyjemna świadomość utożsamiania się z rockandrollową maszynerią. Wydawnictwo obok tytułowego singla promuje kawałek ?Hurry Up & Die?, który można wysłuchać tutaj:

Turbonegro to legenda norweskiego punk rocka, która równie dużo zawdzięcza dziedzictwu Stooges co KISS, ale konsekwentnie, od niemal trzech dekad, chadza własnymi ścieżkami. Szybko dorobili się kultowego statusu w klubach Oslo i Hamburga, a w dotarciu do szerszej publiczności pomógł im boom na norweski metal ? wielu luminarzy blackmetalowej sceny wskazywało Turbonegro jako źródło inspiracji. Dziwaczny wygląd, szokujące teksty, balansowanie z gracją słonia w składzie porcelany na granicy pastiszu i złego smaku, porywające rockandrollowe hymny ? jest wiele powodów dla których można kochać Turbonegro.

Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah z płytą ?Some Loud Thunder?, Marlon Williams, John Maus, Big Freedia, Egyptian Lover, Aldous Harding, Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba i Jacques Greene.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 260 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 18 lutego lub do wyczerpania biletów z pierwszej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł

 

źródło: OFF Festival