OFF Festival Katowice 2018: Bishop Nehru ze szczytu dachów na OFFa

Bishop Nehru zaprezentował nowy teledysk. Utwór ?Rooftops?, za którego produkcję odpowiada MF Doom, to pierwszy oficjalny singiel zapowiadający album ?Elevators?. Z wydawnictwem 21-latek namaszczony praktycznie przez wszystkich gigantów hip-hopu pojawi się na tegorocznym OFF Festivalu.

– ?Rooftops? symbolizuje upadek Tytanów i opowiada, jak powinien wyglądać ich powrót na szczyt. Musimy być jak Tytani i mentalnie, a przede wszystkim duchowo upomnieć się o swoje prawa – mówi o utworze Bishop Nehru.

Wideo do teledysku wyreżyserował Mezzy i można je zobaczyć tutaj: https://youtu.be/DhcyENB1TDk

Album ?Elevators? ukaże się 16 marca. Za produkcję wydawnictwa odpowiadają Kaytranada i MF DOOM.

Bishop Nehru naprawdę nazywa się Markel Scott i pochodzi z miasteczka Nanuet w stanie Nowy Jork. Inspiracje czerpie z jazzu, rocka, popu i klasyki hip-hopu, a jego produkcje zaskakują oryginalnością i dojrzałością. Chwalił go Kendrick Lamar, Wu-Tang Clan wzięli na trasę koncertową, a Nas podpisał z nim kontrakt.

Z albumem ?Elevators? Bishop Nehru pojawi się na katowickim OFF Festivalu. Oprócz Bishopa Nehru wystąpią również m.in.: Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah z płytą ?Some Loud Thunder?, Turbonegro, John Maus, Big Freedia, Egyptian Lover, Aldous Harding, Oxbow, Marlon Williams, King Ayisoba, Jacques Greene, The Brian Jonestown Massacre, John Hopkins Live, The Como Mamas, Moses Sumney, Coals, Hańba! i Furia.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 290 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 15 kwietnia lub do wyczerpania biletów z drugiej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

źródło: Off Festival