EUROPE na koncercie w Warszawie !

Mamy zaszczyt poinformować że na jedynym koncercie w Polsce wystapi zespół EUROPE w ramach trasy promującej 10. studyjny album „War Of Kings”!

1438933610016641200

Ten najpopularniejszych hard rockowy szwedzki zespół powołany do życia został w 1979 roku (jako Force), a jego założycielami byli Joey Tempest, John Norum, Peter Olsson i Tony Reno. Grupa ma na swoim koncie 10 studyjnych albumów oraz 3 koncertowe krążki, które znalazły ponad 20 mln nabywców. W 1986 roku ukazał się trzeci album w dorobku formacji, „The Final Countdown”, który okazał się przełomowym krążkiem w historii grupy i w samych tylko Stanach Zjednoczonych album kupiło  ponad 3 mln fanów i przez 70 tygodni płyta ta utrzymywała się na Billboardzie. To właśnie z tej płyty pochodzą takie hity jak tytułowy „The Final Countdown”, (który znalazł się na szczytach list przebojów w 25 krajach) czy też „Carrie”, a sam album uznany został za majstersztyk, na którym zespół mistrzowsko połączył ze sobą takie gatunki muzyczne jak hard rock, glam, heavy metal i blues. W 1992 roku formacja zawiesiła swoją działalność, a reaktywowana została w 2003 roku i od tego czasu regularnie wydawała kolejne płyty („Start from the Dark”/ 2004, „”Secret Society”/ 2006, „Last Look at Eden”/ 2009, „Bag od Bones”/2012).

W marcu tego roku ukazał się najnowszy krążek w dorobku zespołu, „War of Kings”. „To taka płyta, jaką zawsze chcieliśmy zrobić odkąd byliśmy dzieciakami, słuchającymi Zeppelinów, Purpli i Sabbathów” – anonsował Joey Tempest – „I kiedy usłyszeliśmy jak wspaniale Dave Cobb wyprodukował Rival Sons, po prostu musieliśmy z nim pracować. Nasza przygoda ciągle trwa!” Płyta powstała w tym samym składzie, w jakim zespół nagrał „The Final Countdown”: Joey Tempest, John Norum, John Leven, Mic Michaeli i Ian Haugland i właśnie w takim składzie formacja występuje na koncertach. W ramach promocji nowego albumu Europe nieustannie koncertuje, od stycznia do marca formacja gościła już w Japonii, Irlandii i Wielkiej Brytanii, w kwietniu i maju zespół występuje w Stanach Zjednoczonych, a  następnie formacja zagra na najważniejszych europejskich festiwalach muzycznych i rozpocznie drugą część europejskiego tournée, w ramach którego 3 listopada wystąpi na jedynym koncercie w Polsce!

Grupą, która będzie supportować Szwedów na całej europejskiej trasie zostało islandzkie trio The Vintage Caravan. Zespół ten powołany do życia został w 2005 roku, a jego założyciel miał wówczas zaledwie po 11 lat. Debiutancki krążek „The Vintage Caravan” ukazał się w 2011 roku, a wkrótce wydany został w rodzinnym kraju kolejny album zespołu, „Voyage”. To właśnie dzięki tej płycie formacja zauważona została przez wytwórnię Nuclear Blast, czego efektem był kontrakt i premiera „Voyage” w całej Europie oraz w USA, co miało miejsce w styczniu zeszłego roku. Natomiast w tym roku ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Arrival”. Grupa w swojej twórczości swobodnie nawiązuje do klasycznego rocka i hard rocka oraz do bluesa i muzyki progresywnej i jednocześnie czerpiąc z dokonań gigantów lat 70., udało jej się stworzyć własne, porywające brzmienie, którym zachwycił się świat muzyczny, a do grona fanów Islandczyków zalicza się m.in. Joey Tempest z Europe.
W roli polskiego suportu będzie można zobaczyć formację Coria. Grupa zadebiutowała za sprawą krążka „Teoria Splątania”, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem zarówno ze strony mediów jak i fanów, a sam zespół nieustannie od tego czasu koncertuje, a obecnie trwają prace nad drugim albumem kapeli, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. Sama Coria tak anonsuje ten występ: „3 listopada w klubie Progresja damy z siebie po prostu wszystko, by choć trochę dorównać kroku legendarnemu już zespołowi Europe. Każdy z nas w zespole, będąc małym udawał na miotle, że gra solówkę z 'The Final Countdown’. Czujemy ogromny zaszczyt i radość, że możemy zagrać z nimi na jednej scenie. To naprawdę niesamowite uczucie! Osoby, które będą tam z nami, spodziewać się mogą solidnej dawki pozytywnej energii z naszej strony. Nie zabraknie też utworów, które pojawią się na naszym najnowszym krążku!”

ZAPRASZAMY:

EUROPE + THE VINTAGE CARAVAN+ CORIA
 
3.11.2015 ? Warszawa, Progresja, godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 19.00
Bilety już w sprzedaży!
Ceny biletów:
110 zł – w przedsprzedaży
130 zł – w dniu koncertu
Bilety do nabycia na stronach:
www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl,
www.ebilet.pl, www.biletin.pl