Elektroniczna ekstaza z Chopinem w tle – Komendarek już 23 marca w Łodzi!

plakat33gramyPapież Kościoła katolickiego abdykował, za to papież polskiej elektroniki ani myśli ustępować. Dotyczy to jego muzyki i poglądów. Władysław Komendarek, praojciec el muzyki, w sobotę 23 marca 2013 r. wystąpi w łódzkim klubie Scenografia. Będzie to pierwszy od 25 lat koncert wirtuoza pokrętełek w fabrycznym mieście.

Artysta w ekscytującą podróż po krainie elektronicznymi dźwiękami i spektakularnymi laserami płynącej zabierze jedynie stu widzów ? do takiej ilości limitowane są bowiem bilety na ten koncert. Wszystkie miejsca siedzące.

23 marca 2013
Łódź
Klub Scenografia, Zachodnia 81/83
Bilety 33 zł ? dostępne w sieciach Ticketpro, Empik, MediaMarkt, Saturn Wejście od 19:00, początek koncertu 20:00

 

– Dużą krzywdę muzyce robią globalistyczne media, które nie pokazują całej gamy twórców. Promowani są tylko wybrani i dzięki takiej polityce inni artyści się załamują i nie rozwijają się. Podziemie nawet w naszym kraju jest kilka razy silniejsze od medialnych wybrańców, typu Budka Suflera czy Doda, której nie trawię. Ja wymiotuję, kiedy grają specjaliści od tworzenia hymnów ? mówi W. Komendarek.

Komendarek w swoim śpiewie stosuje język nieznany. Komponuje jedynie w nocy, bo jak twierdzi potrafi osiągnąć wewnętrzny spokój tylko wtedy, gdy przyroda zasypia. Ma bzika na punkcie kosmosu, gdzie zresztą gdyby tylko mógł, najchętniej spędziłby resztę życia. Uważnie śledzi wszelkie doniesienia związane z przestrzenią kosmiczną. Największą uwagę zwraca na te dotyczące eksperymentów armii USA na wodach oceanu oraz wypadków pojazdów kosmicznych z innych planet.

– Nie cierpię lansowanych przez media schematów, tzn. słuchając utworu już z góry wiem, jaka będzie harmonia utworu, kiedy wejdzie wokal, a kiedy solo gitary. Jeśli ma się coś do powiedzenia, naprawdę można wymyśleć coś oryginalnego, nie ciągle jedno i to samo ? dodaje artysta.

Link do filmu, w którym Komendarek zaprasza na koncert w Łodzi:

https://www.youtube.com/watch?v=U675AT9_dlc

Występ Władysława Komendarka będzie pierwszym z trzech ekskluzywnych wydarzeń muzycznych, jakie szykuje dla ŁodzianFundacja Art Industry, agencja Fantom Media oraz redakcja portalu muzycznego 3gramy.pl. W ramach dwóch kolejnych, w Scenografii zagoszczą: 13 kwietnia ? progresywni ?otwieracze? umysłów, czyli Hipgnosis, zaś 25 maja ? symfoniczno-metalowi koneserzy synestezji ? Victorians.

 

Informacje o artyście:

plyta_okladka_komendarek_chopinWładysław Komendarek

Zaczynał pod koniec lat 70., w stworzonej razem z braćmi Puczyńskimi grupie Exodus, dziś stanowiącej legendę polskiej progresji. Gdy po siedmiu latach grania zespół się rozpadł, zabrał się za eksperymentowanie z muzyką ?na własną rękę?, co zresztą z powodzeniem robi do dziś.

Komponuje elektroniczne dźwięki, pełne wielogatunkowych naleciałości: od punku i hard rocka, po jazz i muzykę klasyczną. Ma na koncie ponad dwadzieścia płyt, na których w nietuzinkowy sposób łączy klasykę ze współczesnym brzmieniem syntetyzatorów. Był gościem ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, na którym poprowadził autorski warsztat pt.: ?Od dźwięku do produkcji?, przyciągając swoją charyzmą i poczuciem humoru tłumy. Gdyby mógł, poleciałby w kosmos.

Ostatnia, jak dotychczas, płyta artysty to ?Komendarek ? Chopin?. To odświeżona wersja poprzedniego krążka ?Fryderyk Chopin?, ale w zupełnie nowej okładce, wyposażonej w oryginalne dźwięki, ciekawą grafikę i recenzję.

– Propozycję stworzenia płyty poświęconej Chopinowi złożyło mi Stowarzyszenie. Trudno, żebym odmówił, skoro mieszkam 7 km od dworku Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. W dzieciństwie grałem większość jego utworów, więc nie jest to dla mnie temat zupełnie obcy. Na tej płycie usłyszymy ambient oraz małe akcenty rocka i rapu. Udało mi się też nagrać śpiew prawdziwych ptaków, mamy więc na płycie oryginalne słowiki ? tłumaczy W. Komendarek.

– Zależało mi na tym, aby moje własne wątki muzyczne były spójne z przekazem Chopina, który tworzył muzykę 200 lat temu. Dodam, dla ciekawostki, że przedostatni utwór jest poświęcony duszy Chopina. Tu znajdziecie motywy z różnych jego utworów. Z kolei ostatni, ósmy numer nie znajduje się w spisie utworów, choć na płycie jest obecny. Skojarzyłem sobie, że skoro dusza jest niewidzialna, to i ten utwór będzie niewidzialny. To kawałek utrzymany w klimacie symfonicznego brzmienia, skomponowany w całości przeze mnie i poświęcony Chopinowi ?  kończy muzyk.

Wywiad z Władysławem Komendarkiem: http://3gramy.pl/wladyslaw-komendarek-wywiad/
Organizatorzy: Fundacja Art Industry, Redakcja 3gramy.pl, Agencja Fantom Media, Klub Scenografia.

 

info: Fantom Media

Zostaw komentarz