Dave Gahan o przyszłości muzycznej.

W najnowszym wywiadzie dla magazynu Pitchfork, Dave Gahan opowiadał o współpracy z  Soulsavers i nowej płycie oraz planowanych występach na żywo.

Nas jako fanów Depeche Mode interesuje jednak bardziej to co związane jest z planami zespołu na najbliższe miesiące.

 

Gahan wspomniał, że po odejściu Alana Wildera potrzeba było kilka albumów aby odnaleźli się jako zespół. To było zawsze widoczne, że siła Depeche Mode to Martin i ja – zawsze jesteśmy razem. Chwali również kolegę z zespołu. Martin ma w sobie geniusz, gotowy utwór potrafi tak zmienić aby powstało cos czego nie miał pierwotnie na myśli.
A jak to wygląda z nowym albumem Depeche Mode? Dave jest pewien ze do końca roku uda się wszystkim spotkać i omówić kwestie nowego albumu, ale to jest jeszcze bardzo odległa przyszłość

To jest zawsze wielkim wyzwaniem. Musisz usiąść i naprawdę trzeba mieć pomysł, co chcemy zrobić, z kim chcemy współpracować, dokąd idziemy. W tej chwili nie ma planu ale jestem pewien że tak się stanie. Obecnie zarówno ja jak i Martin tworzymy pierwsze teksty na nowy album.

 

Zatem sądzę, że przyszły rok to nagrywanie nowej płyty i realnie spodziewajmy się nowego albumu Depeche Mode i trasy w roku 2017.

Czas oczekiwania umili nam z pewnością nowy album „Angels & Ghosts”:

01. Shine
02. You Owe Me
03. Tempted
04. All of This and Nothing
05. One Thing
06. Don?t Cry
07. Lately
08. The Last Time
09. My Sun

Dobra wiadomośc dla fanów, nasz ulubieniec zaplanował kilka koncertów w Europie. Rzecz jasna nie spodziewajmy sie na nich utworów z repertuaru Depeche Mode, prędzej może niewielu piosenek z albumów solowych Dave’a.

19.10.2015 Los Angeles, The Theatre at Ace Hotel
22.10.2015 New York, Town Hall
26.10.2015 London, Shepherds Bush Empire
30.10.2015 Berlin, Tempodrom
02.11.2015 Paris, La Cigale
04.11.2015 Mailand, Fabrique

Bilety w spżedaży od 18 września, ekipa naszego fan clubu jeśli uda się zdobyć wejściówki zamierza wybrać sie do Berlina i po powrocie na pewno pojawi się relacja z tego wyjątkowego wydarzenia.

Zostaw komentarz