Buenos Agres prezentuje pierwszy oficjalny teledysk i zaprasza na koncerty z Armią!

buenos_agres2013Pochodzący z Bielska-Białej zespół BUENOS AGRES który promuje wydaną wiosną EP zatytułowaną ?Buenos Agres? nakręcił niedawno pierwszy teledysk. Video powstało do utworu ?Tu I Teraz?. Całość zrealizowało Presto Studio, za nagranie i montaż odpowiadają Szymon Twardak i Rafał Zgud. Zdjęcia kręcono w Bielsku-Białej.

Teledysk można obejrzeć w serwisie Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=6lq3PEY3A64

 

W ramach promocji płyty Buenos Agres pojawi się jesienią na kilku koncertach, między innymi jako support zespołu Armia.

Oto lista najbliższych koncertów. Kolejne daty wkrótce

 

5.10.2013 – Kraków ? Zaścianek (Festival Proggnozy)

18.10.2013 ? Bielsko-Biała ? Rude Boy (+Armia)

19.10.2013 ? Rzeszów ? Pod Palmą (+Armia)

23.11.2013 ? Poznań ? Pod Minogą

13.12.2013 ? Śrem ? Kosmos

 

 

Materiał na debiutancką EP powstał w połowie ubiegłego roku w Red House Studio pod okiem Piotra Mędrzaka. Masteringiem zajął się Chris Bauer w berlińskim Audio Mastering Service.

Buenos Agres to intrygująca i nieoczywista mieszanka wpływów takich artystów jak Portishead, Archive, Deftones czy NoSound. Post-rockowe klimaty łączą się z ciężkim brzmieniem, elektroniką a nad całością góruje raz kojący, kiedy indziej bardzo mocny wokal Anny Mysłajek.

Na płytę trafiło 5 zróżnicowanych utworów zarówno w języku polskim jak i angielskim:

1.RUN

2.DO S. (EKG)

3.FOR ME

4.TIME FOR CHANGE

5.TU I TERAZda

 

Na okładkę płyty trafiło autentyczne zdjęcie zrobione podczas powodzi w 2010 roku, nagrodzone w konkursie World Press – jego autorem jest Damian Puła, natomiast za projekt całości odpowiada Maja Zmiertka.

Album jest dostępny w całości na serwisie Bandcamp pod adresem: www.buenosagres.bandcamp.com, wersję fizyczną można zamawiać też bezpośrednio od zespołu pod adresem: buenos.agres@wp.pl

 

Jak twierdzą muzycy ?trudna do zinterpretowania nazwa zespołu wzięła się z potrzeby wyrażenia pozytywnego działania muzyki na Homo Sapiens. Wpływ muzyki zespołu na postronnego słuchacza nie został do końca przebadany lecz w obrębie dotychczasowej grupy odbiorców negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowano…?

Informacje o zespole: