BIRDY – nastolatka, w której płonie ogień.

Debiutancką płytą „Birdy” rzuciła świat na kolana. Album pokrył się parokrotnie platyną, a w paru krajach okupował szczyt notowań. Teraz mająca belgijskie korzenie angielska nastolatka Jasmine van den Bogaerde, posługująca się ksywką Birdy, udowadnia swoim drugim studyjnym albumem, że jej dotychczasowy sukces absolutnie nie był przypadkowy.

 

Birdy_New_Press_Picture_1

„Lata, które minęły od wydania debiutanckiej płyty w 2011 roku, były dla mnie niesamowite. Cały czas pisałam nowe piosenki i nie mogę się doczekać aż fani je usłyszą. Bo pochodzą prosto z serca” ? mówi podekscytowana Birdy o zawartości drugiego krążka.

 

Zaledwie 17-letnia, niesamowicie utalentowana Angielka, doczeka się premiery drugiego krążka 23 września 2013. Płyta otrzymała tytuł „Fire Within”. Birdy już zdążyła ujawnić na swojej stronie fragmenty pochodzących z niej dwóch piosenek, w tym „Wings”, która będzie pierwszym oficjalnym singlem promującym album (premiera 8 września 2013). Singiel ?Wings? dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=SpO3q4ouW1Q

 

Różnica między debiutem a „Fire Within” jest zasadnicza. O ile na „Birdy” młoda wokalistka zamieściła wyłącznie covery (w tym genialną przeróbkę „Skinny Love” Bon Iver), o tyle na dwójce znalazły się wyłącznie piosenki, które napisała lub współkomponowała. Zagrała też w studiu na gitarze. Pomocników miała nie byle jakich. W pracach nad „Fire Within” Birdy wspomogły takie tuzy jak między innymi: Ryan Tedder (Beyoncé), Dan Wilson (Adele), Rich Costey (Muse, Arctic Monkeys, Sigur Ros), Ben Lovett (Mumford & Sons), Tim Commerford (Rage Against The Machine), Omar Hakim (Sting, Miles Davis, David Bowie, Mariah Carey).

 

Birdy, choć wciąż jest nastolatką, z pewnością nie ma już w sobie nic z nieśmiałej, zagubionej, rozmarzonej gimnazjalistki, na jaką wyglądała, gdy zaczynała się jej przygoda z show-biznesem. To już dojrzała artystka, świadoma swych możliwości i wiedząca, czego chce. Umiejąca porwać do zabawy dynamicznymi piosenkami w stylu „Light Me Up”, ale też stonować piękną balladą, w której słychać tylko fortepian i głos.

 

Wersja podstawowa płyty „Fire Within” to 11 piosenek. Album w wersji deluxe będzie bogatszy o cztery kawałki. Zapowiedź krążka, który bez wątpienia narobi niemałego zamieszania na świecie, można obejrzeć na profilu Birdy w serwisie YouTube. Pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=nQ0Na7STDTQ

 

Pre-order albumu w serwisie iTunes: https://itunes.apple.com/pl/album/fire-within-deluxe-version/id673277385

 

info: Warner Music