BALKAN BEAT BOX I LUXTORPEDA WYSTĄPIĄ PODCZAS LFO 2014!

Dwie niezwykłe formacje: izraelsko-amerykańska Balkan Beat Box oraz polska Luxtorpeda wystąpią 27 czerwca 2014 roku na scenie oświęcimskiego stadionu MOSiR!

balkan life

Artyści z Balkan Beat Box prezentowali swoją muzykę na największych festiwalach na świecie (m.in. Roskilde i Glastonbury) i bardzo szybko stali się jedną z największych gwiazd nowoczesnej sceny world music. Zespół został założony w 2003 roku przez Ori Kaplana i Tamira Muskata, którzy razem z wokalistą/raperem i perkusjonistą Tomerem Yosefem stanowią trzon Balkan Beat Box. Album ?Give? z 2012 roku, łączący w sobie surowość i energię elektronicznej sceny klubowej Afryki, Azji i Południowej Ameryki, zawierający tradycyjne dla ich twórczości elementy hip-hopu, ragga i rocka, jest reakcją muzyków na rozpoczęte na przełomie 2010/2011 roku protesty ludzi na całym świecie ? od ruchu Occupy Wall Street poprzez arabską wiosnę. ?Give? odzwierciedla nadzieje i gniew naszych czasów i jest najbardziej politycznie i społecznie zaangażowanym dziełem w ich dorobku.

lux life

Przed izraelsko-amerykańskim trio wystąpi polski zespół Luxtorpeda, który wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową. Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta ?Litzy? Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji, jak Acid DrinkersTurboFlapjackArka Noego2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku, w trakcie nagrywania albumu, skład uzupełnił Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Zespół w swoich utworach opowiada o rozterkach egzystencjalnych każdego z nas, walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Debiutancki album ?Luxtorpeda? otrzymał Fryderyka za Najlepszą Płytę Rockową 2011 roku. Utwory z obu wydanych dotychczas krążków (?Luxtorpeda? i ?Robaki?) plasowały się w czołówce wielu polskich list przebojów. Już wkrótce, bo na początku 2014 roku, ukaże się trzeci album grupy, z którego utwory na pewno zabrzmią podczas LFO2014.

info: Life Festival