Angel Witch po raz pierwszy w Polsce

Legenda brytyjskiego heavy metalu, jeden z najlepszych zespołów pionierskiego okresu istnienia sceny NWOBHM wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się w Łodzi, 30 września bieżącego roku w klubie Magnetofon. W roli supprotów Vircolac oraz Malokarpatan.

ANGEL WITCH – jeden z najmroczniejszych przedstawicieli NWOBHM. Inspiracja dla rzeszy kapel, bez której nie byłoby dzisiejszej ekstremy. Fascynację muzyką Angel Witch deklarowali członkowie kapel takich jak Slayer, Celtic Frost czy Death. Swym debiutem z 1980 roku zdefiniowali, jak należy grać złowieszcze dźwięki. W obecnym roku mija 40 lat od powstania zespołu – idealna okazja, aby swoje klasyczne kawałki zaprezentować polskiej publiczności.

Bogata dyskografia kapeli zawiera m.in. następujące dlugograje:
— Angel Witch (1980)
— Screamin’ 'n’ Bleedin’ (1985)
— Frontal Assault (1986)
— As Above, So Below (2012)

Facebook: https://www.facebook.com/angelwitchofficial
Bandcamp: https://angelwitch.bandcamp.com/releases

VIRCOLAC – wyjątkowy miks death, black i doom metalu. Ciężar połączony z irlandzkim dziedzictwem, do którego zespół nawiązuje w swojej twórczości. W mistrzowski sposób kreują grobową atmosferę, o czym przekonamy się podczas ich pierwszego występu w Polsce.

W minionym roku ukazała się debiutancka EP-ka kapeli „The Cursed Travails of the Demeter”.

Facebook: https://www.facebook.com/vircolacdeathmetal
Bandcamp: https://vircolac.bandcamp.com/

MALOKARPATAN – black metal zmieszany ze słowackim folkiem, polany wyjątkowo rock’n’rollowym sosem. Skojarzenia z kultowymi Venom, Bathory i Master’s Hammer nieprzypadkowe. Zespół, który dobitnie udowadnia, że w ekstremie jest miejsce na odrobinę luzu.

W 2015 roku zespół wydał debiutancki album „Stridžie dni”.

Facebook: https://www.facebook.com/malokarpatan
Bandcamp: https://malokarpatan.bandcamp.com/

(mat. org.)

Zostaw komentarz