ANATHEMA akustycznie na trzech koncertach w Polsce!

Mistrzowie eterycznego rocka w akustycznej odsłonie!

Anathema_Acoustic

Zespół od wielu lat należy do czołówki brytyjskiego rocka. Jego członkowie zaczynali muzyczną podróż jako pionierzy melodyjnej muzyki spod znaku heavy, by potem przekroczyć granice gatunków i już bez żadnych ograniczeń wzbogacać swoje brzmienie i badać nowe muzyczne terytoria.

Grupa powstała powstała w 1990 roku w Liverpoolu i bez wahania można ją nazwać formacją rodzinną. Tworzą go bowiem bracia Vincent, Daniel i Jamie Cavanagh, którym towarzyszy przyjaciel z dzieciństwa John Douglas ze swoją siostrą Lee, niezwykle utalentowaną wokalistką. Skład uzupełnia od niedawna Daniel Cardozo, niezwykle utalentowany muzyk obsługujący instrumenty klawiszowe.

W 2009 roku – mając już siedem albumów na koncie – zespół podpisał kontrakt z firmą Kscope i jego kariera ponownie nabrała tempa. Po ukazaniu się płyty „Hindsight” z akustycznymi wersjami jego najsłynniejszych nagrań, nadszedł czas na długo oczekiwane wydawnictwo z całkowicie premierowym materiałem. Album zatytułowany „We’re Here Because We’re Here” ukazał się w maju 2010 roku i zachwycił fanów i krytyków. Zespół sam wyprodukował cały album, który został zmiksowany przez Stevena Wilsona (Porcupine Tree), zaś nad masteringiem czuwał Jon Astley (The Who, Led Zeppelin).

Rok 2011 przyniósł album podobny do „Hindsight”, bo na płycie „Falling Deeper” zebrano stonowane, akustyczne wersje kompozycji z wczesnych płyt grupy, tym razem jednak nagrane ze znaczącym udziałem orkiestry symfonicznej, co dodało im niezwykłego kolorytu.

W maju 2012r. ukazał się album „Weather Systems”, bodaj najlepszy i najbardziej uhonorowany w dorobku zespołu. Dzięki niemu Anathema ugruntowała swoją pozycję jednego z najciekawszych zespołów rockowych. Po premierze płyty grupa wyruszyła na długie światowe tournée, którego europejską część otworzył niepowtarzalny koncert w starożytnym rzymskim amfiteatrze Philippopolis, z udziałem orkiestry symfonicznej z Plowdiw. Magiczną atmosferę tego niezwykłego wieczoru doskonale uchwycił reżyser Lasse Hoile, a całość wydano na płytach blu-ray, DVD, CD i LP we wrześniu 2013.

 

Oprócz koncertów elektrycznych, grupa (w okrojonym do trzech osób składzie) zaprasza od czasu do czasu na magiczne wieczory podczas których prezentuje swoje najsłynniejsze kompozycje w akustycznej wersji. Te intymne spotkania pozostają na długo w pamięci fanów.

23.10 Parlament / Gdańsk
start: 20:00
bilety: 70/80 zł
do nabycia: Ticketpro.pl. Ebilet.pl, kolekcjonerskie: Lotto (CH Manhattan/Gdańsk), Sklep Puls (Gdynia), Parlament, pwevents.pl

24.10 Blue Note / Poznań
start: 19:30
bilety: info www.ranus.pl

25.10 Sala koncertowa Polskiego Radia / Wrocław  start: 20:00   KONCERT WYPRZEDANY!!!

 

Pod koniec października nadarzy się najbliższa okazja aby wziąć udział w takim misterium. Anathema w składzie Vincent i Danny Cavanagh oraz Lee Douglas przyjedzie do Gdańska, Poznania i do Wrocławia, aby  zaczarować zgromadzoną publiczność dźwiękami nie z tego świata.

 

info: Rock Serwis