Wacken Open Air 2023: pierwsze informacje na temat harmonogramu wydarzenia

Przygotowania do tegorocznej odsłony Wacken Open Air są w pełnym rozkwicie. Europejskie święto fanów muzyki metalowej odbędzie się w terminie od 2 do 5 sierpnia 2023 roku, tradycyjnie w miejscowości Wacken w Niemczech. Organizatorzy podali pierwsze szczegóły dotyczące dni i godzin występów poszczególnych zespołów.

Impreza rozpocznie się oficjalnie w środę, 2 sierpnia od pewnego rodzaju dnia wstępnego. Tego dnia zaprezentują się zespoły takie jak Beyond The Black, Holy Moses, Nervosa oraz obchodząca czterdziestolecie swojej kariery ikona Doro. W tym dniu odbędą się również finały konkursu Metal Battle.

Drugiego dnia, czyli w czwartek, organizatorzy zapewniają występy Hammerfall i Helloween, które są kluczowymi zespołami power metalowymi. Na scenie pojawią się również klasyki z Uriah Heep oraz legenda Kreator. Nie można pominąć również blackmetalowych przedstawicieli Carpathian Forest, którzy powracają po okresie nieobecności. Podobny styl muzyczny reprezentować będzie Abbath. Tego dnia będziemy również świadkami kolejnej rundy konkursu Metal Battle oraz występów wielu innych grup.

Piątek należeć będzie do Iron Maiden, którzy niedawno rozpoczęli trasę promującą swój najnowszy album „Senjutsu”, podczas której wykonują również klasyki z niezapomnianego „Somwhere in Time”. Z zupełnie innego muzycznego spektrum zaskoczy nas norweska grupa Wardruna. Miłośnicy islandzkich klimatów nie mogą przegapić występu Sólstafir. Oczywiście wymienione zespoły stanowią tylko część artystów, których będziemy mieli okazję usłyszeć tego dnia.

Ostatni dzień festiwalu będzie pełen występów takich jak Jag Panzer, Posessed, The Answer, Voivod, Sleep Token czy Marty Friedman.

Pełen harmonogram można znaleźć na stronie organizatora:

https://www.wacken.com/en/program/running-order-music/#/

Przypominamy tylko, że bilety na tegoroczną edycję Wacken Open Air wyprzedały się już w ubiegłym roku, krótko po rozpoczęciu sprzedaży.

Igor Waniurski

Zostaw komentarz